Czołowi producenci sprzętu dj’skiego – Reloop

logo firmy ReloopKażdy, kto trochę dłużej zajmuje się muzyką (czy to dj’ką, czy to produkcją muzyczną, czy to mixem i masteringiem) ma swoje ulubione firmy zajmujące się produkcją sprzętu muzycznego. Obecnie wśród wiodących producentów gramofonów, profesjonalnych słuchawek, kontrolerów dla Dj’ów, mikserów, stacji roboczych i innego asortymentu do studia muzycznego i na scenę wymienić możemy przynajmniej kilka firm. W zależności od tego, kto będzie robił listę czołowych producentów mogą pojawić się na niej różne marki, pewne firmy jednak niemal zawsze będą się powtarzać. Dlatego też postanowiłem rozpocząć na blogu cykl poświęcony czołowym firmom produkującym sprzęt dla dj’ów. Na pierwszy ogień idzie niemiecka firma Reloop.

Reloop to ceniona i sprawdzona niemiecka firma. Pierwszy gramofon, jaki posiadałem był właśnie produkcji Reloopa, z tego też względu darzę tę firmę szczególnym sentymentem. Wciąż posiadam ten gramofon, mam go w szafie, wciąż działa, choć dziś na co dzień korzystam z nieco bardziej zaawansowanego sprzętu niż tamten Reloop sprzed ponad 10 lat. Pamiętam jednak, że nigdy nie zawiodłem się na jego działaniu, nie miałem też problemu z systemami czy wymianą igieł. Jedyny mankament, który mógłbym zarzucić to kiepskie uziemienie (parę razy prąd mnie lekko połaskotał), jednak zapewne w nowszych modelach rozwiązano już ten problem.

Ogólnie rzecz biorąc Reloop to niemiecka firma, która znana jest przede wszystkim z gramofonów, słuchawek oraz głośników. Sprzęt nagłośnieniowy tej firmy cieszy się dobrą opinią w środowisku, podobnie zresztą jak gramofony oraz słuchawki. Ostatnio Reloop inwestuje również w zaawansowane technicznie kontrolery dj’skie i obecnie możemy znaleźć na rynku kilka ciekawych produktów tej firmy. Ale nimi zajmiemy się już nieco później.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Sprzęt muzyczny i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.