Pioneer znaczy pierwszy

współczesne logo firmy PioneerPioneer to firma, która jest prekursorem w wielu aspektach tworzenia wysokiej klasy sprzętu muzycznego. Pierwszy głośnik dynamiczny skonstruowany przez Nozomu Matsumoto to początek japońskiej korporacji Pioneer, która powstała w Tokio w 1937 roku. Po okresie funkcjonowania w charakterze sklepu naprawiającego głośniki przeszła do produkowania sprzętu przeznaczonego między innymi dla DJ-ów.

Z taśm fabrycznych Pioneera zjechał pierwszy na świecie:

  • 1. system stereo w oddzielnych obudowach,
  • 2. samochodowy odtwarzacz stereo,
  • 3. odtwarzacz Laser Disc,
  • 4. napęd CD-ROM x 4,
  • 5. odtwarzacz DVD/LD/CD.

Poprzestańmy na tym, ponieważ nie sposób wymienić wielu innych rzeczy oznaczonych epitetem pierwszy.

Pioneer cdj 2000 to kolejne osiągnięcie firmy. Ten sprzęt w zakresie odtwarzania muzyki został tak skonstruowany, że może ona płynąć z kilku źródeł: CD, DVD, USB oraz karty pamięci SD. Dzięki zastosowaniu złącza Pro DJ Link muzyka dochodzi z dwóch lub czterech odtwarzaczy.

Pioneer ddj sx nie odstaje bynajmniej jakością od poprzednika. O jego walorach decyduje umieszczenie pod każdą sekcją jog ośmiu czułych na dotyk padów typu MPC, dzięki którym uzyskuje się takie funkcje jak hotcue, sample banks czy loops.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Sprzęt muzyczny i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.