Nowoczesny kontroler DJ – Numark N4

kontroler dj'ski Numark N4Japońska firma Serato zmieniła w ciągu ostatnich lat rynek dj’ski wprowadzając szereg innowacji, które pomogły zaistnieć nowej kategorii DJ”ów – VJ’om. VJ to specjalna podgrupa DJ’ów, którzy podczas swoich setów korzystają z laptopów oraz kontrolerów dźwięku. Obecnie ta grupa coraz częściej występuje w klubach, a również DJ’e, którzy wcześniej grali wyłącznie z gramofonów dziś coraz chętniej korzystają z laptopów i konrolerów DJ.

Sytuacja zmienia się dynamicznie, ponieważ na rynku dostępnych jest wiele bardzo ciekawych kontrolerów zawierających w sobie szereg funkcji charakterystycznych dla kilku narzędzi DJ’skich. W tej kategorii znajdziemy też zarówno droższy, jak i tańszy sprzęt.

Przykładem średniej półki cenowej może być nowoczesny kontroler DJ’ski Numark N4, który posiada właściwie zdecydowaną większość funkcji, których możemy oczekiwać od tego rodzaju sprzętu muzycznego. Jedyne czego moim zdaniem brakuje Numarkowi N4 to wygodne w obsłudze pady MIDI (w takim układzie jak np. w MPC lub MPD), jednak dla chcącego nic trudnego – nie będzie problemu z połączeniem Numarka N4 z dodatkowym narzędziem, na przykład właśnie MPD. Jeśli więc szukamy kontrolera do występów live w przedziale cenowym 1000-1500 złotych zdecydowanie warto przyjrzeć się bliżej Numarkowi N4, ponieważ może on w znacznym stopniu spełnić nasze oczekiwania.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Sprzęt dla DJ i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.