Rejestracja dźwięku przy użyciu mikrofonów pojemnościowych

Podstawą każdego domowego studia muzycznego jest sprzęt służący do rejestracji dźwięku. Nawet jeśli nie gramy na żadnym instrumencie ani też nie jesteśmy wokalistami, to jednak na pewnym etapie może się okazać, że nawiążemy współpracę z jakimś wokalistą, raperem lub instrumentalistą, a wówczas bez odpowiedniego mikrofonu rejestrującego dźwięk na odpowiednim poziomie się nie obejdzie.

Jednym z najpopularniejszych rodzajów mikrofonów wykorzystywanych w domowych studiach są mikrofony pojemnościowe. Pojemnościówki to sprzęt, który pozwala na dość wierne odwzorowanie częstotliwości dźwięku.

Mikrofony pojemnościowe wykorzystuje się również podczas transmisji dźwięku, a więc w czasie różnych występów live. Ważną cechą pojemnościowych mikrofonów jest również ich niewielka masa oraz wymiary, dzięki czemu z łatwością mogą być trzymane w ręce.

Oczywiście w tej kategorii sprzętu znajdziemy bardzo zróżnicowane cenowo produkty, które mogą znacząco różnić się między sobą jeśli chodzi o właściwości czy też parametry techniczne. Wyboru między mikrofonami pojemnościowymi powinniśmy dokonywać przede wszystkim na podstawie naszych własnych potrzeb, rodzajów zastosowań do których będziemy je wykorzystywać.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Mikrofony, Sprzęt dla DJ i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.