Molesta Ewenement – długa i bogata kariera

Molesta Ewenement to zespół hip-hopowy, który od około dwudziestu lat występuje na polskiej scenie muzycznej i jest powszechnie uznawany za jednego z prekursorów rapu ulicznego w kraju.

Początki kariery

zespół hip-hopowy MolestaZespół debiutujący w 1995 roku został założony przed dwóch polskich raperów: „Vienia” – Piotra Więcławskiego oraz „Włodiego” – Pawła Włodkowskiego. Niedługo potem poszerzył się o Marka „Kacza” Andrasika i wydał w 1998 roku swój pierwszy album pt.: „Skandal”. Wtedy też zespół mógł pochwalić się już obecnością na Szczecińskiej Liście Przebojów Polskiego Radia. Druga płyta, wydana w 1999 roku w dwuosobowym składzie („Vienio” i „Włodi”) pod nazwą „Ewenement” okazała się dużym sukcesem, czego efektem była nominacja do Fryderyka.

Kariera w różnym składzie

Od tego czasu zespół Molesta zyskał pewną pozycję na polskim rynku hip hopowym publikując w sumie 5 płyt studyjnych, z których 3 otrzymały status złotej płyty, i dwa albumy koncertowe. W trakcie swojej działalności Molesta występowała w różnym składzie. Szczególnie istotni byli: Tomasz „Pelson” Szczepanek i Robert „Wilk” Darkowski. To właśnie kwartet nagrał w 2006 roku album „Nigdy nie mów nigdy”. Płyta została podpisana nazwą Molesta Ewenement.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Muzyka i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.