Jak dawniej ubierali się raperzy?

Obecna moda hip-hopowa ewoluowała z czasów, gdy rap w Polsce dopiero powstawał. W latach 90. kształtująca się dopiero subkultura stawiała pierwsze kroki. Jak dawniej ubierali się raperzy?

Polski rap w latach 90. spopularyzował między innymi jeansy typu baggy. Spodnie były bardzo często spotykane na ulicach. W szkole wielu młodych chłopców je nosiło. Spodnie te zostały wymyślone przez gangsterów ze Stanów Zjednoczonych, którzy przenosili broń pod ubraniem. Dzięki nim mogli schować pistolety maszynowe czy nawet karabiny.

Panowała moda na luźne ubrania i stylowe czapki z daszkiem oraz full capy. Noszone były bandany i chustki. Moda, która przyszła zza oceanu. Głównie w kolorach czerwonych i niebieskich jak te noszone w Ameryce przez gangi Bloods i Crips, bo oczywiście wzorowano się na nich. Wielu wtedy chciało wyglądać jak Snoop Dog lub 2 Pac.

Popularny raper Adam Ostrowski „O.S.T.R” znany był z noszenia kaszkietu, który dzięki niemu stał się popularny wśród raperów i ludzi obracających się w środowisku hip-hopowym. Za granicą nosił go też The Notorious B.I.G.

Złote sygnety, grube łańcuchy – były stylem ulicznym tamtych czasów. Im więcej drogiej biżuterii, tym lepiej. Było to spowodowane tym, że bogactwo było jedną z naczelnych wartości w świecie rapu i gangsterów. Takie było życie bandytów (thug life).

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.