Muzyka, poezja, hip – hop

Dobry hip – hop to przede wszystkim emocje, które są przekazywane za pomocą dźwięków i słów. Stanowią one drogowskaz w trudnych, egzystencjalnych sytuacjach. Strach, smutek, radość… To wszystko znajdziemy na płytach ostr.

Znany polski raper – Adam Andrzej Ostrowski – szczerze porusza te tematy, które od zawsze bolały ludzkość. Bez społecznej pruderii wybrzmiewają one z płyty ostr na Preorder. Nie ma w nich jednak prostoty i wulgaryzmu. Jest za to oczyszczający deszcz ulgi.

Artysta posiada głębokie, muzyczne korzenie. Miały one zasadniczy wpływ na płyty ostr. Dzięki muzyce pochodzącej ze szlachetnych instrumentów, złe emocje opuszczają z ludzki umysł. Ich intensywne przeżycie daje olbrzymią siłę.

Teksty są szorstkie i nie bawią się w dyplomację. Nie ma tu zgrabnych słówek, ani też gładkich i pozornych refrenów. Hip – hop zapisany na płytach ostr swoją bolesną prawdą leczy ludzkie dusze. Twórczość ta stanowi kontrastowe połączenie dwóch światów. Klasycznej muzyki, którą znamy z filharmonii oraz ulicznych zwrotów.

Dwie przeciwności zakochały się w sobie intensywną, nienakarmioną miłością. Przybliżają się do siebie i oddalają. Tęsknią za sobą oraz odchodzą od siebie, by znowu powrócić. Utwory ostr igrają ze standardami pozornej poprawności społecznej i robią to za pomocą najlepszych tradycji muzycznych.

Każdy fragment  wywołuje silne emocje, które są niczym gwałtowna burza. Następuje intensywne wyładowanie atmosferyczne, po którym wychodzi tęcza.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Muzyka i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.