Twórcy Hemp Gru

Wszyscy fani hip-hopu doskonale kojarzą słynną formację HG – Hemp Gru z warszawskiego Mokotowa, w skład której wchodzili Robert „Wilku” Darkowski oraz Maciej „Bilon” Bilka. „Wchodzili”, ponieważ obecnie grupa już nie funkcjonuje.

okładka płyty Hemp GruNie każdy jednak wie, że raperzy na początku swojej działalności nie dysponowali profesjonalnymi warunkami do tworzenia kawałków. „Na krawędzi”, czyli jeden z bardziej znanych utworów z pierwszej płyty Hemp Gru, nagrany został w prowizorycznym domowym studio. Dopiero stworzenie własnego wydawnictwa muzycznego w 2007 roku o nazwie „DIIL Records” przez Roberta dało im możliwość tworzenia profesjonalnych nagrań. W późniejszym czasie poszerzył on działalność o produkcję odzieży, co okazało się doskonałym pomysłem – ubrania rozchodziły się jak ciepłe bułeczki.

W 2011 roku „Wilku” zdobył 9 miejsce w rankingu najlepszych polskich raperów według magazynu „Machina”. Rok później padł ofiarą brutalnej napaści, dokonanej przez mokotowskich gangsterów, żądających haraczu w postaci regularnego zrzekania się znacznej części jego dochodów. Po zakończeniu działalności zespołu skupił się on głównie na działalności jako przedsiębiorca.

„Bilon” również zainwestował we własny biznes – od 2014 roku jest właścicielem dobrze prosperującego lokalu gastronomicznego w Warszawie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Muzyka i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.