Rejestrowanie zewnętrznych instrumentów – interfejs Scarlett 2i2

focusrite-scarlettRejestrowanie dźwięku przez osoby, które nie miały z tym wcześniej do czynienia nie jest zadaniem łatwym, trzeba bowiem wiedzieć jakiego sprzętu do tego użyć. Jednym z popularniejszych interfejsów służących do tego jest model Scarlett 2i2 firmy Focusrite.

Posiada on 2 naprawdę porządne pre-ampy produkcji Focusrite, umożliwia swobodną komunikację z komputerem za pomocą łącza USB, bez problemu współpracuje z popularnym programem dla Dj’ów i producentów muzycznych Ableton Live oraz pozwala na zachowanie dźwięku wysokiej jakości. Focusrite Scarlett 2i2 umożliwia dwa podstawowe tryby nagrywania dźwięku zewnętrznego: tryb liniowy, instrumentalny (dźwięk przechodzi do interfejsu bezpośrednio przez kabel łączący go z instrumentem docelowym) oraz tryb mikrofonowy (dźwięk trafia najpierw do mikrofonu, a następnie zostaje przekazany do interfejsu).

Kontrolę nad jakością sygnału pomagają zachować lampki, które w razie potrzeby informują, że poziom sygnału jest zbyt wysoki (lampka koloru czerwonego). Focusrite Scarlett 2i2 gwarantuje rejestrację dźwięku na odpowiednim poziomie, dzięki czemu nawet osoby dopiero rozpoczynające przygodę z rejestracją dźwięku “żywych” instrumentów nie powinny mieć z nim problemów. A kolejną ważną zaletą jest umiarkowana cena – nowy Focusrite Scarlett 2i2 kosztuje około 550-600 złotych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Sprzęt muzyczny i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.